Photoshop için gerekli ücretsiz eklentiler

Image for post
Image for post

Tasarımcıların ve arayüz geliştiricilerin sıkıntı çektikleri zamanda yardımlarına koşan eklentileri seviyoruz, devir değişti tabi her şey elektronik tek tuşa basıyorsun makine kendi yapıyor. Espirisi bir yana her şeyi kendi yapmasa da işlerinizi hafifletecek bir çok eklentiyi elimden geldiği kadar inceleyerek size tanıtmaya çalıştım. Umarım yararlı olur.

Eklenti Adı: Guide Guide (GG)
Web Sitesi: http://guideguide.me/
Uyumluluk: CS5 ve üstü
Açıklama: Photoshop ile ızgara (Grid) kullanmak bir ağır bir sanat olsa gerek ancak Guide Guide size sanatınızı daha iyi icra etmenize yardımcı olacak. Kolay ızgara oluşumu sayesinde seçime dayalı pixel doğrultusunda sütunları ekler.Ayrıca Sık kullanılan kılavuz setleri de ileride kullanım için kolaylık sağlar.

Eklenti Adı: Random User
Web Sitesi: http://randomuser.me/
Uyumluluk: CS6 / CC
Açıklama: Genelde arayüz tasarımcılarının sorunu olan avatar görselleri bulma konusunda bu eklenti ile bir nebze’de olsa sona erecek.Tek tuş ile rastgele gelen kişilerin görsellerini rahatlıkla kullanarak tasarımlarına hızlı bir şekilde devam edebilecek.

Eklenti Adı: Flaticon
Web Sitesi: http://flaticon.com
Uyumluluk: CS5 ve üstü
Açıklama: Hemen hemen her tasarımda olması gerekenlerden biri ise iconlardır. İcon bulmak konusunda sıkıntı çekenler için flat görünüme sahip hoş iconları bu eklenti ile temin edebilir projelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eklenti Adı: ON1 Effects 10.5
Web Sitesi: https://www.on1.com/products/effects10/
Uyumluluk: Bulamadım
Açıklama: Genelde olarak fotoğrafçıların ilgisini çekebilecek bir eklenti olup en güzel yanı da ücretsiz olmasıdır. Fotoğraflarınıza hoş görüntüler vermeniz için güzel bir fırsat.

Eklenti Adı: Cutandslice
Web Sitesi: http://www.cutandslice.me/
Uyumluluk: CS6 / CC
Açıklama: Front-End geliştiricilerinin işini kolaylaştıracak bir eklenti diyebilirim. PSD formatından HTML formatına dönüştürmek için kullanılmaktadır. seçtiğiniz grubu, grup içerisindeki katmanları ve tekil katmanı hızlı bir şekilde dışarıya aktarmanızı sağlıyor. Bunları yaparken Desktop, iPhone ve Android boyutlarında da parçalama işlemlerini yapabiliyor.

Eklenti Adı: Social Kits
Web Sitesi: http://socialkit.madebysource.com/
Uyumluluk: CS5 ve üstü
Açıklama: Sosyal medya reklamları ve görseller günümüzde önem taşıyor fakat görsel boyutlarını belirlemekte nitekim hepimiz uğraşıyoruz bu yüzden bu eklenti tam size uygun, Var olan sosyal medya hesaplarının boyutları sizlere kolaylık sağlıyor.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store